Maliar a výtvarník Drahoslav Solta

Prezentačný web českého maliara a výtvarníka Drahoslava Soltu, ktorý sa venuje maľbe, sochárstvo, kresbe, grafike, umeleckému vzdelávaniu a arteterapia. Má rad úspešných výstav a pracuje pre galeristov na celom svete.

drahoslav-solta.com

Maliar Drahoslav Solta sa narodil v roku 1960 v Přerove na Morave. Výtvarné vzdelanie získal okrem iného u otca maliara profesora Milana Knížáka, Karla Knížáka, u ktorého začína maľovať ako jeho žiak. Od r. 1978 do 1983 získal vzdelanie u akademického sochára a maliara Vítězslava Eibla a na Akadémii umení v Plzni, ktorú však nedokončil. Venoval sa maľbe, sochárstvo, kresbe a grafike. Maliar Drahoslav Solta emigroval v máji 1989. Na cestách po Európe sa nakoniec usadil v Južnom Španielsku, kde vtedy dostal politický azyl. Až v Španielsku sa Solta podarilo presadiť ako maliar a výtvarník. Na maliara a jeho tvorbu to malo zásadný vplyv. V Estepona u Malagy býva maliar už vyše 20 rokov. V súčasnej dobe Drahoslav Solta pôsobí aj v Čechách, kam prichádza niekoľkokrát do roka.

Kategórie:

Kultúra, Spoločnosť
Vzdelávanie, Kurzy

Mikroskopy jak pro profesionální tak i školní žákovské potřeby. Prodej a servis mikroskopu. Široká nabídka digitálních laboratorních mikroskopů. Více informací naleznete na www.motic.cz
www.motic.cz
Etno Music Shop, djembe, didgeridoo, arafatky, vodné fajky a iné
www.bongoshop.sk
Tvorba umeleckých soch
ifenomen.eu
Stránka o Paríži, hlavnom meste Francúzska. Turistické informácie, pamiatky a história.
www.xn--par-tma93e.eu
Sleduj filmy online v českom dabingu zadarmo. Ponúkame tisíce kvalitných titulov. Viac než 10 000 filmov. Toto všetko samozrejme zdarma.
www.najfilmy.sk
Aktuálny televízny program na najbližších 7 dní dopredu, STV, JOJ, MARKIZA, ČT, televízny program na Pozri.sk
tvprogram.pozri.sk
MAREK PAVLÍK - Najlebší moderátor, animátor firemných eventov, plesvov, večierkov, teambuilding podujatí a aj dosť hustých žúrov.
www.microfon.eu
Česko Slovenský odborný časopis KVALITA a SPOLOČENSKÁ ZODPOVEDNOSŤ. Časopis KVALITA je odborné periodikum s nosnou témou systémov manažérstva a spoločenskej zodpovednosti.
www.casopiskvalita.eu
Organizovanie masérskych kurzov, terapií a kurzov osobného rozvoja (Dornova metóda, čínske, ayurvédske, thajské, havajské, klasické a športové masáže….Reiki, tarot, numeroló
www.masaze-kurzy.eu
Aktuálny stav počasia na Slovensku a predpoveď pre jednotlive kraje a Českú republiku.
pocasie.netroof.eu